کد خبر : 4408
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۹:۰۶
79 views

دیدار معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب با رئیس مرکز پژوهش‌های صدا و سیما

دیدار معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب با رئیس مرکز پژوهش‌های صدا و سیما

به گزارش خبرگزاری رسا، حجت الاسلام والمسلمین ابوالحسینی سرپرست معاونت فرهنگی مجمع جهانی تقریب و پژوهشگاه مطالعات تقریبی به همراه مدیران معاونت فرهنگی مجمع با دکتر ظریفیان رئیس مرکز پژوهش‌های صدا و سیما دیدار و گفتگو کردند.   در این دیدار دکتر ظریفیان ضمن خوشامدگویی، به فعالیت‌های مرکز پژوهش‌های صدا و سیما اشاره کرد وبه گزارش خبرگزاری رسا، حجت الاسلام والمسلمین ابوالحسینی سرپرست معاونت فرهنگی مجمع جهانی تقریب و پژوهشگاه مطالعات تقریبی به همراه مدیران معاونت فرهنگی مجمع با دکتر ظریفیان رئیس مرکز پژوهش‌های صدا و سیما دیدار و گفتگو کردند.

 

در این دیدار دکتر ظریفیان ضمن خوشامدگویی، به فعالیت‌های مرکز پژوهش‌های صدا و سیما اشاره کرد و افزود: کار نظارتی و رصد با رویکرد دینی با توجه به گستردگی سازمان صدا و سیما و تعدد شبکه‌ها بسیار مشکل است.

 

وی گفت: ما در مرکز پژوهش‌ها به کارشناسان دینی در حوزه رسانه نیاز داریم و امیدوارم با توجه به حضور پژوهشگران زبده در مجمع جهانی تقریب، این نیاز ما مرتفع گردد.

 

رئیس مرکز پژوهش‌های صدا و سیما ضمن معرفی کتب و نشریات این مرکز اظهار داشت: چاپ کتب و نشریات از دغدغه‌های همیشگی این مرکز بوده است و برای نمونه می‌توان به نشریات این مرکز مثل دین و رسانه، ایده ها، امواج شبهه، کودک و نوجوان و رسانه، رسانه و خانواده، تصویرنامه و … اشاره کرد.

 

حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابوالحسینی سرپرست معاونت فرهنگی مجمع جهانی تقریب و پژوهشگاه مطالعات تقریبی با اشاره به اهمیت وحدت و تقریب مذاهب اظهار داشت: موضوعات تقریبی می‌تواند معیار مناسبی برای تهیه برنامه در صدا و سیما بالاخص در شبکه‌های استان‌های سنی نشین باشد.

 

وی ضمن توضیح در مورد بخش‌های معاونت فرهنگی مجمع و پژوهشگاه مطالعات تقریبی به فعالیت‌های مشترک اشاره کرد و افزود: اداره کل آموزش معاونت فرهنگی با توجه به برگزاری دوره‌های آموزشی برای طلاب، این آمادگی را دارد که از اساتید شما در زمینه‌های پژوهش‌های رسانه‌ای استفاده نماید.

 

حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابوالحسینی گفت: اداره کل امور قرآنی معاونت فرهنگی هم ظرفیت مناسبی برای ارائه مضامین قرآنی در ساخت برنامه‌های صدا و سیما است.

 

سرپرست پژوهشگاه مطالعات تقریبی تاکید کرد: در پژوهشگاه مطالعات تقریبی پژوهشگران زبده‌ای داریم که می‌توانند در ارائه محتوا‌های تقریبی برای ساخت برنامه‌های صدا و سیما کمک کنند.

 

وی در پایان ضمن ارائه پیشنهاد تشکیل کمیته مشترک اظهار داشت: جهت پیگیری مصوبات این جلسه باید کمیته‌ای مشترک بین مجمع جهانی تقریب و مرکز پژوهش‌های اسلامی تشکیل شود تا مصوبات جلسه عملیاتی گردد.

 

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین دکتر طاهری مدیر اداره طرح و برنامه معاونت فرهنگی مجمع اظهار داشت: برنامه‌های تولیدی در صدا و سیما نیاز به نظارت جدی تری دارد، زیرا گاهی نگاه‌های سطحی در موضوعات مهم مشاهده می‌شود. برای مثال در موضوع مهدویت نگاه صدا و سیما سطحی بوده و نیاز به پژوهش و کارشناسی بیشتری دارد.

 

همچنین حجت الاسلام والمسلمین احمدی شاهرختی مدیر اداره کل امور قرآنی معاونت فرهنگی با اشاره به ضرورت تشکیل شورای راهبردی گفت: با توجه به اهمیت و جایگاه برنامه‌های صدا و سیما می‌توان با تشکیل شورای راهبردی به تقدیر از نیرو‌های ارزشی در برنامه‌های صدا و سیما در عرصه‌های مختلف پرداخت و باعث تقویت فضای دینی و معنوی در کشور شد. /۹۹۹/د۱۰۱/سارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.